مرکز توانبخشی و مراقبتی طلیعه مهر

در این مطلب قصد داریم شما را با سالمند ، سالمندان و بهترین خانه سالمندان در تهران آشنا سازیم. به زودی با مطالبی درباره نیازهای سالمندان و توضیحات بیشتر درباره بهترین مرکز سالمندان در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

به چه کسی سالمند می گویند؟

یکی از دوران زندگی سالمندی نام دارد که نیازمند آمادگي هاي لازم براي آن از سوي فرد، خانواده و جامعه می باشد. اگر این آمادگی وجود داشته باشد مي تواند به خوبي و با کمترين عارضه براي فرد و اطرافيان وي طي شود. سالمندی به نیمه عمر بالاتر از میانگین طول عمر بشر اشاره دارد بنابراین به بخش پایانی چرخه ی حیات انسان گفته میشود. افراد سالمند مانند بقیه افراد قابلیت‌های تجدید قوای زیادی ندارند و این تجدید قوا محدود می باشد و بیش از دیگر افراد در معرض بیماری وکسالت هستند. اکنون بیش از هفت میلیون سالمند بالای ۶۰ سال در ایران وجود دارد که این رقم بیش از ۹ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود . بر اساس برخی مطالعات انجام شده پیشبینی می شود تا سال ۲۰۴۰ میلادی جمعیت سالمند ایران به بیش از ۱۵میلیون نفر خواهد رسید.طبیعیست زمانی که انسان پیر می شود برای انجـام امـور روزمـره به کمک احتیاج دارد.اما ترجیح سالمندان و خانواده ها این است که نیازهای آنها را در خانه رفع کنند اما این امر همیشه شدنی و بهترین انتخاب نیست. برخی بیماری ها مانند آلزایمر نیازمند مراقبت می باشد و یا فرد سالمندی که تنها زندگی می کند و کسی نیست که از او نگهداری کند. بهترین مکان برای او مرکز نگهداری یا خانه سالمندان می باشد.

بهترین مرکز سالمندان

خانه ی سالمندان آنطور که به نظر می رسد مکان مناسبی برای کهن سالان خواهد بود. زیرا در این خانه و یا مرکز سالمندان توسط پرستاران و پزشکان شبانه روز تحت نظر می باشند. و در صورت بروز هرگونه مشکل جدی با فوریت های پزشکی بهترین خدمات را به سالمند بیمار می رسانند. در این مراکز افراد با همسن و سالان خود در ارتباط می باشد و تنهایی خود را با شرکت در برنامه های گروهی و تفریحی پر می نمایند . هر چند هیچگاه جای خانواده برای این افراد پر شدنی نیست اما معاشرت با کسانی که همسن و همصحبت برای سالمند باشد خود یک امتیاز مثبت است. از دیگر مزایای خانه سالمندان این است که سالمند می تواند در این مکان ها با گذراندن دوران نقاهت و بدست آوردن بهبودی دوباره به جمع خانواده بازگردد. نگهداری از عزیزان در منزل با وضعیت جسمی نامساعد نظیر انواع بیماری ها ، شکستگی ها و یازخم ها می تواند بسیار دشوار باشد. با بردن این افراد به خانه ی سالمندان، پرستاران و نگهدارای سالمند می توانند به خوبی و با رعایت بهداشت کامل به سالمند رسیدگی و افراد را مداوا نمایند. در انتخاب بهترین مرکز سالمندان کوشا باشیم . مرکز طلیعه مهر به عنوان برترین مرکز سالمندان مانند هتلی ۵ستاره با کادری حرفه ای و مجرب برای کهن سالان و توان خواهان گرامی ایجاد شده است. بخش ها بر اساس شرایط فیزیکی ، روحی و شناختی به صورت تفکیک شده می باشد

آدرس : خیابان شریعتی،خیابان ظفر،،خیابان فرید افشار،خیابان آرش شرقی،خیابان دلیری،کوی فرهنگ،شماره 9
شماره مدیریت: 22004188-22008226
تلفکس:22640988
کلیه حقوق این سایت متعلق به طلیعه مهرمی باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجی وِب

Search